O penzióne Katarína

Ubytovanie poskytujeme na 3 podlažiach v dvojlôžkových, trojlôžkových , štvorlôžkových izbách a v dvojlôžkovej suite. Pre náročnejších klientov ponúkame ubytovanie v štvorlôžkovom a päťlôžkovom apartmáne. Apartmány sú vhodné pre rodiny s deťmi alebo skupiny rodín, ktoré preferujú vyšší ubytovací štandard.

Penzión disponuje vlastnou jedálňou. Parkovanie je zabezpečené zadarmo priamo pri penzióne.

Prečo práve rekreácia v Ždiari?

Najkrajší výhľad

Ubytovanie v dedinke Ždiar, priamo z okien nášho ubytovania Vám umožní výhľad na najvyšší štít 14 km dlhého vápencového hrebeňa Belianskych Tatier- Havran (2151,5 m n.m.).

Vysoké Tatry na dosah

Vysoké Tatry ponúkajú nespočetné množstvo turistických trias, vhodných pre menej skúsených ale aj pre najnáročnejších priaznivcov turistiky.

Tradície a folklór

Magnetom pre turistov, je okrem prírodných krás, aj zachovaná pôvodná ľudová architektúra, ľudové zvyky, goralský kroj a tanečný folklór, ako aj ľudová umelecká výroba.

Ždiarska architektúra

V strede obce pri kostole je Ždiarsky dom, s muzeálnou etnografickou expozíciou ždiarska izba. Návštevníci tu nájdu typické vybavenie ždiarských dreveníc, majú možnosť obliecť si goralský kroj, či zúčastniť sa na ždiarskej svadbe.

Turistické chodníky

V Belianských Tatrách leží vo výške 1290 m n.m. Chata Plesnivec, ktorá je jediným obývateľným objektom v Belianskych Tatrách, okolo ktorej vedie turistický chodník vychádzajúci z Tatranskej Kotliny.

Najkrajšie túry

Z mnohých turistických trias Vám odporúčame najmä Dolinu 7 prameňov a Bielej vody, ktorá je v letnom období jedna z najkrajších túr na rozhraní hranici Belianskych a Vysokých Tatier.

Apartmány

Apartmány sú vhodné pre rodiny s deťmi alebo skupiny rodín, ktoré preferujú vyšší ubytovací štandard. Pozrite si detailnú ponuku apartmánov.